Факт е, че в града имотите и наемите са доста скъпи, особено ако кварталът, където се намират е от хубавите и изискани.
За да успее човек да си купи имот в София трябва наистина доста време да е спестявал, защото тук стандартът на живот е различен - много по висок от провинцията.